אחדות ישראל

הדפסה הדפסה

הכתב בדפי הגמרא מכיל סוגים שונים של אותיות, כתב אשורי וכתב רש"י וגדלים שונים של אותיות, קטנים, בינוניים וגדולים, שלמרות כל השוני וההבדלים ביניהם מתמזגים וחיים יחד בשלום ובהרמוניה ויוצרים תלכיד אחד בעל חכמה שמיימית ועומקים עצומים, שמעניקים לכל מי שעוסק בהם חיים מלהיבים של אמת ותכלית, ולא רק את חיי הנצח של העולם הבא, כי אם גם את חיי העולם הזה בשיא תפרחתם ותפארתם.
כל נשמה של יהודי גנוזה באחת מאותיות התורה, שהרי ראשי התיבות של "ישראל" הן: יש שישים ריבוא אותיות לתורה, וכמו שצירוף כל אותיות התורה יוצר חיבור שמיימי בעל עצמה רוחנית אדירה, כך גם כל ישראל מאוחדים ומחוברים זה לזה יותר ממה שאנחנו חושבים ומבינים.
למרות שכל אחד מבני האדם בעולם נחשב ליחיד ולא לרבים, לפרט ולא לכלל, כך גם הוא מורכב מאלפי מיליארדים של תאים ואיברים מכף רגל ועד ראש, שיוצרים איחוד אנושי בעל שם אחד ותפקיד חשוב שרק הוא יכול למלא בעולם, וכמו שאם האדם סותם את הפה, האף לא יכול להחליף אותו ולדבר במקומו, כך גם הבריאה כולה תהיה חסרה במידה ויהודי אחד לא יעשה את התפקיד שלשמו הוא הגיע לעולם.
כמו שרק העיניים יכולות לראות ורק האוזניים יכולות לשמוע, וכמו שהיד לא תקנא בעין אם זו תראה תמונה מרשימה והרגל לא תקנא באוזן אם זו תשמע מנגינה מרגשת, כי בזמן שלכל איבר יש תפקיד שונה ומוגדר, לכולם יש מטרה משותפת אחת, כך גם לנו אין כל סיבה לקנא, לכעוס או להזיק ח"ו זה לזה, כמו שיהיה מוזר לראות ידיים שמכות רגליים שאיחרו לרכבת.
שנשמח בשמחתם של אחרים ולא נשמח לאיד כשנחזה בכישלונם, שנדון כל אדם לכף זכות ושבכל צעד שנעשה נחשוב על טובת הכלל בעה"י.

(נשלח ע"י ברוך עינב)

דברי תורה נוספים בקטגוריות של דבר תורה זה

https://www.vorts.co.il/wp-content/uploads/MagenDavidS1-e1367510016159.jpg לחצו כאן כדי להוריד את המודעה של וורטס! (230KB)
רוצים לעזור? הורידו את הקובץ, הדפיסו ותלו על לוח מודעות ציבורי ליד בית הכנסת או בית הספר במקום מגוריכם, ועזרו לנו להפיץ את דבר קיומו של האתר לאנשים נוספים.