דברי חיזוק בעקבות המצב

הדפסה הדפסה

מגילת אסתר מתארת תקופה ארוכה שבה עם ישראל היו שרוים בצרה ובהסתר פנים, ובסופו של דבר לאחר שזכו לישועה ניסית מעל הטבע, הבינו איך כל המהלכים מתחברים לתמונה אחת שלמה שמלמדת על השגחה פרטית מופלאה ושליטה אלוקית מוחלטת בכל העולם, וראו בחוש ש-ד' תמיד היה איתם ולא עזב אותם ולו לרגע אחד, כשכל המהלך הקשה הזה היה מחויב המציאות רק כדי לקרבם אליו יתברך ולזכותם לחיי הנצח של העוה"ב לאחר שהתרחקו מבוראם ומתורה ומצוות, שמי כמו יוצרנו יודע שיש דברים שרק הפחד יכול לגרום לאדם לשנות ולתקן את עצמו לאחר שהתרגל לצורת חיים מסוימת, כדברי רב הונא בגמרא: "כיון שעבר אדם עבירה ושנה בה נעשית לו כהיתר" (קידושין מ.), והוא יתברך הכח היחיד שאין עוד מלבדו שעומד מאחורי כל המהלכים, מושך בחוטים ושולט בכל גרמי הבריאה.

ובדיוק כמו אז כך גם בימינו*, לאחר שכל התמונה תושלם לאחר שיבוא המשיח ואיתו הגאולה, שיבנה ביהמ"ק, תהיה תחית המתים וכל העולם הזה יעבור מהפך כשהיצר הרע ישחט וכל הרשעים ימחקו מהמציאות האלוקית וישארו רק יראי ד' הצדיקים שהאמינו, אהבו ודבקו בבוראם לכל אורך הדרך**, יהיו כאלה שלא יסלחו לעצמם ולא ידעו את נפשם על כך שעשו טעות איומה ונוראה, על כך שלא השכילו להבין את אינספור הרמזים שהקב"ה שלח להם כדי שישובו מדרכם הרע ושיחזרו בתשובה כל עוד היתה להם הזדמנות, ויבינו שנפלו בפח של היצר הרע שהצליח לשטות בהם ולהרחיקם מהאמת והתכלית כדי להאבידם מחיי הנצח של העוה"ב, ושלמעשה כל חייהם היו שקר אחד גדול.

אף אחד לא יוכל לטעון שלא ידע או לא הוזהר. הכתובת נמצאת על הקיר מזה זמן רב באותיות קידוש לבנה ואי אפשר להתעלם ממנה יותר, הקב"ה מתחיל לטלטל את החבל שכולנו עומדים עליו ואם הצדיקים צריכים להתחזק כדי לא ליפול ממדרגתם הגבוהה, כל שכן שאלה שעדין לא נמצאים בצד הנכון צריכים לעשות כל מאמץ מבחינתם כדי לעשות את המהפך הנדרש כדי להציל את נשמתם הקדושה מאבדון לעולמי עולמים. חבל שתאבדו את הזכות לחיי הנצח של העוה"ב איתה הגעתם לעוה"ז רק בגלל כמה תאוות רגעיות והרגלים אסורים, שבטלים ומבוטלים לעומת העונג העצום והנצחי שמחכה הן לצדיקים שעשו מעיקר הדין, הן לחוזרים בתשובה שהצליחו לעשות מהפך שלם בכל התחומים, והן לחסידים שעשו לפנים משורת הדין מאהבת בוראם, כל אחד ע"פ מדרגתו.

חשוב לדעת שהקורונה היא רק קצה הקרחון של כל הזעזועים האדירים שהעוה"ז עתיד לעבור, וידוע שהגאון מוילנא אמר לפני כ-250 שנים הרבה לפני שפצצת האטום הומצאה, שמלחמת גוג ומגוג תמשך 12 דק' בלבד, והרד"ק כתב ששני שליש מכלל האנושות ימחקו כליל והשליש השלישי ידרשו לעמוד במבחנים של אמונה, כנלמד מהפסוקים: "וְהָיָה בְכָל הָאָרֶץ נְאֻם ד' פִּי שְׁנַיִם בָּהּ יִכָּרְתוּ יִגְוָעוּ וְהַשְּׁלִשִׁית יִוָּתֶר בָּהּ. וְהֵבֵאתִי אֶת הַשְּׁלִשִׁית בָּאֵשׁ וּצְרַפְתִּים כִּצְרֹף אֶת הַכֶּסֶף וּבְחַנְתִּים כִּבְחֹן אֶת הַזָּהָב הוּא יִקְרָא בִשְׁמִי וַאֲנִי אֶעֱנֶה אֹתוֹ אָמַרְתִּי עַמִּי הוּא וְהוּא יֹאמַר ד' אֱלֹהָי" (זכריה יג, ח-ט). ע"כ. ורק מי שיחזור בתשובה, יקבל עליו עול תורה ומצוות ויהיה דבוק בבורא עולם יזכה להציל את נפשו, ונשמתו תזכה להיכנס לעידן שטרם היה כמותו ללא כל הרוע, השקר, הרשע והיצר הרע שנמצאים כעת בעוה"ז כדי לנסות את האדם ולהעמיד בפניו בחירה חופשית, כשהבחירות והצעדים שיעשה יכריעו את האופי של כל חיי הנצח של נשמתו, כדכתיב: "וְזָכַרְתָּ אֶת כָּל הַדֶּרֶךְ אֲשֶׁר הֹלִיכֲךָ ד' אֱלֹהֶיךָ זֶה אַרְבָּעִים שָׁנָה בַּמִּדְבָּר לְמַעַן עַנֹּתְךָ לְנַסֹּתְךָ לָדַעַת אֶת אֲשֶׁר בִּלְבָבְךָ הֲתִשְׁמֹר מצותו [מִצְוֹתָיו] אִם לֹא" (דברים ח, ב).

גם לכם זה מגיע, ד' אוהב אתכם ועושה מעל ומעבר כדי לקרב אתכם אליו יתברך. אל תתעלמו מכל הקריאות והרמזים של האבא שאוהב אתכם יותר מכולם ביחד. אל תאכזבו אותו ואל תתנו לשאננות, לכח ההרגל וליצר הרע להכריע אתכם, להוריד אתכם לשאול, ולגרום לכם לאבד את חיי הנצח של העוה"ב, כשהאדם לא מסוגל לתפוס בשכלו את רמות העונג והשמחה העליונות שמחכות לו שם, ואם היה יודע ולו מעט ממה שמחכה לו שם היה רץ לבית המדרש הקרוב ביותר ולא יוצא משם למעט לדברים ההכרחיים, ואם לא יעשה את כל הצעדים המתבקשים הוא לעולם לא ידע מה הוא הפסיד מאחר ונשמתו תאבד לנצח נצחים, לא על אף אחד בכל ישראל.

זה הזמן להתחבר לנקודה הפנימית ולמצוא את כוחות הנפש הדרושים כדי למצוא את האמת והתכלית ולהשליט את הנשמה האלוקית והיצר הטוב על הנפש הבהמית והיצר הרע ולבחור בטוב ובאמת. לבחור בבורא עולם. בהצלחה לכל אחיי היקרים והאהובים בית ישראל.

(נכתב ונשלח ע"י ברוך עינב)
________________________________
* שהרי התורה היא מלשון הוראה, והיא לא ניתנה רק לדור של יוצאי מצרים אלא לכל בני האדם ללא יוצא מן הכלל, יהודים וגוים עד סוף כל הדורות.

** שנאמר: "וְאַתֶּם הַדְּבֵקִים בַּ-ד' אֱלֹקֵיכֶם חַיִּים כֻּלְּכֶם הַיּוֹם" (דברים ד, ד), וגם: "יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם" (תהלים קד, לה), וגם: "שׁוֹמֵר ד' אֶת כָּל אֹהֲבָיו וְאֵת כָּל הָרְשָׁעִים יַשְׁמִיד" (שם קמה, כ), וגם: "וּבְכֵן צַדִּיקִים יִרְאוּ וְיִשְׂמָחוּ וִישָׁרִים יַעֲלזוּ, וַחֲסִידִים בְּרִנָּה יָגִילוּ, וְעולָתָה תִּקְפָּץ פִּיהָ, וְכָל הָרִשְׁעָה כֻּלָּהּ כְּעָשָׁן תִּכְלֶה. כִּי תַעֲבִיר מֶמְשֶׁלֶת זָדון מִן הָאָרֶץ. וְתִמְלךְ אַתָּה הוּא ד' אֱלהֵינוּ מְהֵרָה לְבַדֶּךָ עַל כָּל מַעֲשֶׂיךָ. בְּהַר צִיּון מִשְׁכַּן כְּבודֶךָ. וּבִירוּשָׁלַיִם עִיר קָדְשֶׁךָ, כַּכָּתוּב בְּדִבְרֵי קָדְשֶׁךָ: יִמְלֹךְ ד' לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּ-יָהּ" (מוסף ליום כיפור).

דברי תורה נוספים בקטגוריות של דבר תורה זה

https://www.vorts.co.il/wp-content/uploads/MagenDavidS1-e1367510016159.jpg לחצו כאן כדי להוריד את המודעה של וורטס! (230KB)
רוצים לעזור? הורידו את הקובץ, הדפיסו ותלו על לוח מודעות ציבורי ליד בית הכנסת או בית הספר במקום מגוריכם, ועזרו לנו להפיץ את דבר קיומו של האתר לאנשים נוספים.