עד כמה ניצלת את הפוטנציאל היהודי שבך?

הדפסה הדפסה
להיות יהודי זה פוטנציאל שרק אם האדם מצליח להוציא אותו מהכח אל הפועל הוא זוכה לתואר הנפלא הזה, אחרת יש כמה עוונות חמורים כמו חילול שבת בפרהסיא ועבודה זרה שאם הוא  נגוע בהם הוא נחשב לגוי לכל דבר, מומר לכל התורה כולה ואין לו חלק לעוה"ב, גם אם אמו וסבתו היו יהודיות כשרות וצדיקות וכך הלאה עד שרה אע"ה. זה לא יעזור לו אלא אם הוא בעצמו  יהיה ראוי לכך מאחר ובשמים דנים כל נשמה בפני עצמה.
אז יהודי שבאמת רוצה להיות יהודי צריך להתנהג כמו יהודי אמיתי ע"פ הוראות היצרן של מי שאמר והיה העולם וברא בו את האדם שהוא נזר הבריאה ומתוך כך העניק לו את התורה הקדושה  כדי שידע להבדיל בין טוב ורע, טהור וטמא, מותר ואסור, ולא רק כדי שיזכה לחיי הנצח של העוה"ב אלא אף שכל חיי העוה"ז יהיו עבורו גן עדן עלי אדמות הרבה יותר מכל התענוגות  המדומים וההנאות האסורות שיש לעוה"ז להציע.

שהרי לא יתכן שהצעצועים הזולים ביותר יגיעו עם הוראות הפעלה מפורטות בזמן שהיצור המורכב והמשוכלל ביותר בכל הבריאה כולה לא יגיע עם הוראות כאלה, וזאת היא התורה הקדושה  ותורה היא מלשון הוראה כשם שהלכה היא מלשון הלכה, וכל יש לאדם מורה דרך בכל תחומי החיים שמדריך אותו לאן ללכת, היכן לפנות, איפה לדרוך ואיפה לא, כאשר מי שמתעלם  ממנה סופו המר והבלתי נמנע לאבדון, בדומה לאדם שבשיא חוצפתו וגאותו מרשה לעצמו להטיס מטוס קרב או מכונית מרוץ מבלי שלקח ולו שיעור נהיגה אחד, אלא אם מצא את האמת,  התגבר על יצרו, חזר תשובה והתחרט על כל מעשיו הרעים שהיו בניגוד גמור לרצון ד', התחיל ללכת בדרך המלך וקיבל עליו עול תורה ומצוות, ובכך הציל את נשמתו וזיכה אותה לחיי הנצח  של העוה"ב.

ולו יצויר שיש אדם שיודע להסיע, להטיס ולהשיט את כל סוגי כלי הרכב היבשתיים, האויריים והימיים שקימים בעולם זה עדיין כאין וכאפס לעומת כל החכמה והשכלול שיש בעוה"ז שהם  הרבה יותר מורכבים מאחר והם כוללים הרבה יותר פרטים, תחומים ונושאים, וככל שהאדם בקיא יותר בחכמת התורה, זוכה הוא לראות את האמת שגלומה בכל פרט במציאות האלוקית,  ומתוך כך יודע גם להתיחס אליו בהתאם ע"פ רצון ד', אחרת יכול האדם להגדיר את הצדיק כרשע, האמת כשקר, הטוב כרע, האור כחושך ולהיפך, ומי באמת היה רוצה לראות את המציאות בצורה עקומה, ושכל חייו יהיה שקר אחד גדול ומתמשך? אף לא אחד חוץ מהיצר הרע כמובן שתפקידו להשלות את האדם ולצייר לו ציורים שקריים כדי להאבידו מחיי הנצח של העוה"ב, אך לומדי התורה מקבלים כוחות על טבעיים להתגבר גם עליו כמו על כל הנסיונות, הקשיים, הסחות הדעת והספקות שעלולים להתעורר בשלבים השונים של החיים.

יותר ממה שהנפש הבהמית זקוקה לאוכל גשמי כדי להתקיים, הנשמה זקוקה למזון הרוחני שלה – תורה ומצוות, והרי ידוע מה קורה לנר שמונעים ממנו לקבל חמצן למשך כמה שניות, שנאמר: "נֵר ד' נִשְׁמַת אָדָם" (משלי כ, כז), ולצמח שמונעים ממנו לקבל מים במשך כמה ימים, שנאמר: "כִּי הָאָדָם עֵץ הַשָּׂדֶה" (דברים כ, יט), ודי למבין.

דברי תורה נוספים בקטגוריות של דבר תורה זה

https://www.vorts.co.il/wp-content/uploads/MagenDavidS1-e1367510016159.jpg לחצו כאן כדי להוריד את המודעה של וורטס! (230KB)
רוצים לעזור? הורידו את הקובץ, הדפיסו ותלו על לוח מודעות ציבורי ליד בית הכנסת או בית הספר במקום מגוריכם, ועזרו לנו להפיץ את דבר קיומו של האתר לאנשים נוספים.