שני המאורות הגדולים מאירים לנו את האמת

הדפסה הדפסה

רק בדורות האחרונים גילו המדענים שגודלה של השמש הוא פי 400 מזה של הירח אעפ"י שלפי מה שעין האדם מסוגלת לקלוט מכדור הארץ הרושם הוא שמדובר בכוכבים מאותו סדר גודל.

ההסבר לאשליה האופטית הזאת הוא שהמרחק בין כדור הארץ לשמש גדול אף הוא פי 400 מהמרחק בין כדור הארץ לירח כפי שאומר הרב זמיר כהן שליט"א. עכ"ד.

אם נדייק מדברי הרב הגאון נגיע למסקנה מדהימה שיוצאת מהדברים הנ"ל. בתורה הקדושה שקיבלנו לפני יותר מ-3300 שנים כתוב: "וַיַּעַשׂ אֱלֹקִים אֶת שְׁנֵי הַמְּאֹרֹת הַגְּדֹלִים אֶת הַמָּאוֹר הַגָּדֹל לְמֶמְשֶׁלֶת הַיּוֹם וְאֶת הַמָּאוֹר הַקָּטֹן לְמֶמְשֶׁלֶת הַלַּיְלָה" (בראשית א, טז), והרי באותה תקופה האנושות היתה חסרה את כל האמצעים הטכנולוגיים המשוכללים שהומצאו רק בדורות האחרונים, כך שלא יתכן שיצור אנושי בשר ודם חכם וכשרוני ככל שיהיה יכול היה לדעת את העובדה שהחמה שמושלת ביום גדולה יותר מהלבנה שמושלת בלילה ואף לכתוב אותה בתורה בצורה כה מחייבת, ולכן אין שום ספק שרק מי שברא את העולם יחד עם אינספור הכוכבים שסובבים אותו ויודע בדיוק מה ואיך עשה זאת יכול לכתוב זאת בתורתו הקדושה בצורה חד משמעית כפי שעתיד האדם לגלות רק כמה אלפי שנים לאחר מכן, כשההצהרה המחייבת הזאת בתורה היא רק אחת מיני רבות המוכיחות לא רק את אמיתותה אלא גם את קיומו של מי שנתן לנו אותה במעמד הר סיני.

כל אחד מאיתנו צריך לקבל מכאן חיזוק גדול לאמונתו במלך מלכי המלכים ובידיעה שהוא זה שעומד מאחורי כל הבריאה המפוארת הזאת על כל חלקיה ומרכיביה ללא יוצא מן הכלל ויודע כל פרט שקשור אליה ולו הקטן והזניח ביותר ובין היתר גם את כל המחשבות והרגשות של האדם בכל רגע נתון, שהרי הוא נזר הבריאה שמופיע את אורו ומגלה את כבודו בצורה העליונה ביותר בכל הבריאה.

(נשלח ע"י ברוך עינב)

דברי תורה נוספים בקטגוריות של דבר תורה זה

https://www.vorts.co.il/wp-content/uploads/MagenDavidS1-e1367510016159.jpg לחצו כאן כדי להוריד את המודעה של וורטס! (230KB)
רוצים לעזור? הורידו את הקובץ, הדפיסו ותלו על לוח מודעות ציבורי ליד בית הכנסת או בית הספר במקום מגוריכם, ועזרו לנו להפיץ את דבר קיומו של האתר לאנשים נוספים.