לא יחל דברו – כח הדיבור

הדפסה הדפסה

אחד הדברים המשפיעים ביותר הוא כוח הדיבור כפי שנאמר: "לא יחל דברו…" – בעומקם של דברים, תורת הקבלה מלמדת שהדיבור יוצר מציאות! ולא כפי שרבים סוברים שאם אני מדבר- לא עשיתי שום דבר. בכתבי הקבלה מודגש העיקרון כי באמצעות מעשים ודיבורים בעלי משמעות רוחנית מסוגל האדם להשפיע על המציאות החומרית. לרומם אותה, או לקלקלה.

מחקרים עכשוויים מוכיחים שגלי הקול יוצרים מציאות. יש מחקר מפורסם, מפליא ומרתק אודות השפעת גלי הקול על המציאות החומרית – לפי איכותם הרוחנית. החוקר היפני ד"ר מסארו אמוטו הוכיח באמצעות בדיקה מיקרוסקופית, כי מים הנמצאים במקום בו נאמרים דברים חיוביים או שליליים, מושפעים פיזית מאיכות הדיבור. וכפי שמוכח מבדיקתם במיקרוסקופ בעל עוצמת הגדלה רבה. וכך מתבצעת הבדיקה:
1. מציבים כוס ובה מים טהורים, שנשאבו ממעיין או מנהר, והנוכחים מדברים דיבורים חיוביים או שליליים.
2. מטפטפים 1/2 סמ"ק לצלוחית מבחנה ומקפיאים אותה בטמפרטורה של מינוס 25 מעלות במשך 3 שעות.
3. מוציאים את המים שהוקפאו מהמקפיא ובוחנים אותם במיקרוסקופ המגדיל פי 200 עד 500 פעם, בחדר שהטמפרטורה בו מינוס 5 מעלות.
התוצאה מדהימה.

מתברר שאם הדיבורים היו חיוביים כגון מילים של מחמאות, שבח וקירבה ("אני אוהב אותך", אני מעריך את מה שעשית", "תודה רבה", "נשמה…") צורות המים שמתקבלות הן צורות קריסטל יפיפיות, נפלאות ומרשימות מאוד.
ואם הדיבורים היו דיבורים שליליים של ביזיון, קללות וכעס, מתקבלות צורות מכוערות ודוחות.

כדברי החכם מכל אדם, שלמה המלך:
"מות וחיים ביד לשון" – הדיבור אינו רק טכני. אלא יש לדיבור כוח על טבעי, הוא יוצר מציאות ומשפיעה על המציאות הפיזית שסביבנו, גם אם עינינו הרגילות אינן מבחינות בכך. באמצעות הלשון ניתן לרקום מערכת קשרים נפלאה, ניתן ליצור אוירה חיובית, נעימות בין בני זוג ובין הורים לילדים, בחברה ובכל מקום. וחלילה, ניתן גם להרוס שלום בית, ניתן להרוס תקשורת שבין הורים לילדים וליצור ריחוק כאילו שהם אויבים, וניתן להרוס קשרי חברה.

שורש הדיבור הוא רוחני. לכן לאחר שהבריאה בנויה בצורה כזו, שמה שיחבר ויקשר בין האלוקות לבין הבריאה, ומה שיזרים את השפע הרוחני לעולם ויקיים אותו זוהי התפילה. וככל שהתפילה נעשית מעומק הלב כך החיבור שלנו עם בורא עולם, הוא חזק יותר ואיכותי יותר לטובתו של האדם. כך השפע שהאדם הפרטי מקבל והבריאה כולה מקבלת, זהו שפע רוחני רב יותר.

מתוך כך גם נבין את פשר המנהג היהודי לערוך לימוד 'חנוכת הבית' בעת כניסה לבית חדש. לימוד זה כולל, בעיקר, אמירת פרקי משניות וזוהר ע"י קבוצת אנשים. בית זה לאחר הלימוד, אינו דומה לבית שלפני הלימוד. הוא מעתה בית רוחני, שמור ומוגן. אלא שאנו המוגבלים בעיני בשר, איננו רואים זאת. והרי אפילו את עולם החיידקים הקיים במציאות החומרית, עינינו אינן רואות אלא רק דרך המיקרוסקופ…

שבת שלום וחודש טוב ומבורך לכל עם ישראל
(נשלח ע"י דניאל ב. נערך משיחותיו של הרב זמיר כהן)

דברי תורה נוספים בקטגוריות של דבר תורה זה
  • בני גד וראובן
  • "איש כי ידר נדר לד' או השבע שבעה לאסר אסר על נפשו לא יחל דברו ככל היצא מפיו יעשה" (ל, ג)
  • "לב חכם לימינו ולב כסיל לשמאלו"
  • כלי יקר
  • הגעת ליעד
  • שבטי עבר הירדן
  • טבילת כלים – טהרה וקדושה
  • https://www.vorts.co.il/wp-content/uploads/MagenDavidS1-e1367510016159.jpg לחצו כאן כדי להוריד את המודעה של וורטס! (230KB)
    רוצים לעזור? הורידו את הקובץ, הדפיסו ותלו על לוח מודעות ציבורי ליד בית הכנסת או בית הספר במקום מגוריכם, ועזרו לנו להפיץ את דבר קיומו של האתר לאנשים נוספים.