מצוות השמיטה = וודאות אלוקית מוחלטת

כידוע, אפילו הבוטניקאים המומחים אינם מסוגלים להתחייב בכמה אחוזים יגדל היבול השנה בכל שדות הארץ, יותר מבשנה הקודמת. וזאת גם אילו היה ברור להם מסיבות כלשהן שאכן היבול ירבה השנה.
בוודאי שאין מי שיוכל לצפות מראש בוודאות מוחלטת את הגידול באחוזים בשנים הבאות, ובוודאי שאיש לא יהמר להתחייב על מחזוריות קבועה של גידול מסויים באחוזים בכל מספר שנים קבוע.

והנה "למרבה הפלא" כותב התורה כותב את הדברים הבאים: "וַיְדַבֵּר ה' אֶל-מֹשֶׁה, בְּהַר סִינַי לֵאמֹר: דַּבֵּר אֶל-בְּנֵי יִשְׂרָאֵל, וְאָמַרְתָּ אֲלֵהֶם, כִּי תָבֹאוּ אֶל הָאָרֶץ, אֲשֶׁר אֲנִי נֹתֵן לָכֶם וְשָׁבְתָה הָאָרֶץ, שַׁבָּת לַה'. שֵׁשׁ שָׁנִים תִּזְרַע שָׂדֶךָ, וְשֵׁשׁ שָׁנִים תִּזְמֹר כַּרְמֶךָ וְאָסַפְתָּ אֶת תְּבוּאָתָהּ. וּבַשָּׁנָה הַשְּׁבִיעִת, שַׁבַּת שַׁבָּתוֹן יִהְיֶה לָאָרֶץ שַׁבָּת לַה'. שָׂדְךָ לֹא תִזְרָע, וְכַרְמְךָ לֹא תִזְמֹר. אֵת סְפִיחַ קְצִירְךָ לֹא תִקְצוֹר וְאֶת עִנְּבֵי נְזִירֶךָ לֹא תִבְצֹר. שְׁנַת שַׁבָּתוֹן יִהְיֶה לָאָרֶץ… וְכִי תֹאמְרוּ מַה נֹּאכַל בַּשָּׁנָה הַשְּׁבִיעִת, הֵן לֹא נִזְרָע, וְלֹא נֶאֱסֹף אֶת תְּבוּאָתֵנו ? וְצִוִּיתִי אֶת בִּרְכָתִי לָכֶם בַּשָּׁנָה הַשִּׁשִּׁית וְעָשָׂת אֶת הַתְּבוּאָה לִשְׁלֹש ׁהַשָּׁנִים."
כותב התורה מצווה, ומבטיח.

מצווה: מעת כניסתכם לארץ ישראל, הנכם רשאים לעבוד באדמת הארץ שש שנים. אך בשנה השביעית עליכם לשבות ממלאכת עבודת האדמה שנה תמימה (כמו השנה הנוכחית שלנו). ושוב הנכם רשאים לעבוד שש שנים ולשבות ממלאכת האדמה בשנה השביעית, וכן הלאה.
ומבטיח: לא אשאיר אתכם שנתיים ללא מזון. בשביעית, ועד שתצמח תבואת השמינית. אלא: וְצִוִּיתִי אֶת בִּרְכָתִי לָכֶם בַּשָּׁנָה הַשִּׁשִּׁית וְעָשָׂת אֶת הַתְּבוּאָה לִשְׁלֹש ׁהַשָּׁנִים(!). אם שדה זו מניבה יבול שנתי במשקל עשרים טון, אמנם כך יהיה במשך השנה הראשונה והשניה והשלישית וכו' , אך בשנה השישית היבול יהיה במשקל ששים טון ! יבול אשר יספיק מלבד לשנה השישית, גם לשנה השביעית ולשנה השמינית, עד קציר היבול החדש אשר נזרע בשמינית.

יש להדגיש שאין כאן התחייבות לגידול במספר אחוזים קטן — כמו אחוז אחד או שניים — המאפשר הסברים מתחמקים. מדובר כאן בגידול של 300%!! ובמחזוריות קבועה כל שש שנים !

נתבונן נא, מלבד בורא העולם בעל כל הכוחות, מי הוא זה אשר היה מעז להתחייב התחייבות כזו לעם שלם, איש איש ושדהו, התחייבות אשר בתוך מספר שנים תופרך ועלולה אף להפריך אצל רבים את כל דברי התורה?? הרי בתום השנה השישית יעמדו הדברים למבחן ! ולא בסתר, בקרב ראשי ומנהיגי העם, אלא לעין כל, בגינתה ובאדמתה של כל משפחה ומשפחה !
היש אדם שפוי שהיה כותב משפטים אלו..?

(מובא ע"י דניאל באבאייב מדברי הרב זמיר כהן שליט"א ומוקדש ב"ה להתעוררות לב טהורה וגאולה בקרוב של כל עם ישראל)

בספר 'אמונה שלימה' מופיע סיפור אמיתי ומדהים.
אותו סיפר הרב שלמה זלמן גרוסמן שליט"א, שנתן שיחה בביקעת הירדן על השמיטה (בתקופה שהיה שם הרב בביקעה) וחקלאי חילוני בשם אפי, שהיה בקהל, התחייב לרב גרוסמן, לשמור ולא לעבוד בשדות הסלרי שבבעלותו… למרות שחברי הישוב שלו גיחכו על זה והמשיכו לעבוד בשמיטה…
הוא סיפר שהשדות של אותו חקלאי הניבו יבול פי כמה מהרגיל בצורה מוגזמת, עד שאפילו היו לו הזמנות ליצוא לחו"ל… כאשר שאר חבריו לישוב בקושי הצליחו להתקיים..

דברי תורה נוספים בקטגוריות של דבר תורה זה
  • "שש שנים תזרע שדך... וספרת לך שבע שבתות שנים שבע שנים שבע פעמים והיו לך ימי שבע שבתות השנים תשע וארבעים שנה" (כה, ג, ח)
  • הרצון לקשר עם הקב"ה
  • ספר המצוות וספר הברית
  • השבת והמשכן
  • השמיטה - זכויות הפרט או חובותיו?
  • בטחון בבורא
  • ברית סיני - ממלכת כהנים וגוי קדוש
  • https://www.vorts.co.il/wp-content/uploads/MagenDavidS1-e1367510016159.jpg לחצו כאן כדי להוריד את המודעה של וורטס! (230KB)
    רוצים לעזור? הורידו את הקובץ, הדפיסו ותלו על לוח מודעות ציבורי ליד בית הכנסת או בית הספר במקום מגוריכם, ועזרו לנו להפיץ את דבר קיומו של האתר לאנשים נוספים.